Lietuvos tikinčiųjų – vyskupų, vienuolių bei pasauliečių padėkos už palaimintojo Teofiliaus Matulionio beatifikaciją piligrimystė 2018 m. vasario 7 dieną pasiekė kulminaciją susitikime su popiežiumi Pranciškumi bendrosios audiencijos metu. Audiencija vyko Vatikane pop. Pauliaus VI salėje.

Po katechezės apie homilijos svarbą šv. Mišių liturgijoje ir cirkų artistų pasirodymo popiežius Pranciškus pasveikino piligrimų grupes iš įvairių pasaulio kraštų. Piligrimai iš Lietuvos buvo pasiruošę didžiulę Trispalvę bei keletą mažesnių vėliavų, kurias iškėlė vos išgirdę popiežiaus sveikinimą lietuviams, o daina „Viens, du, trys, graži Lietuva…“ atkreipė visų dėmesį į nedidelę, bet garsiai emocijas reiškiančią grupę.

Lietuvos vyskupai – arkivysk. Gintaras Grušas, arkivysk. Lionginas Virbalas, arkivysk. emeritas Sigitas Tamkevičius, vysk. Jonas Ivanauskas ir vysk. Eugenijus Bartulis visų Lietuvos tikinčiųjų vardu padėkojo popiežiui Pranciškui už palaimintojo Teofiliaus Matulionio beatifikaciją ir dar kartą išreiškė Lietuvos tikinčiųjų norą pasveikinti popiežių Lietuvoje. Ganytojai įteikė popiežiui dovaną – tapytą kanoninio palaimintojo Teofiliaus paveikslo kopiją. Būtent iš kanoninio paveikslo palaimintasis Teofilius yra atpažįstamas, o jo gyvenimas ir kankinystė tampa vis plačiau žinomi pasaulyje.

Džiaugsmingi ir pilni vilties sulaukti popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje, piligrimai grįžo į palaimintojo Teofiliaus žemę – šimtmetį švenčiančią Lietuvą.

Scroll to Top